Jakie kryteria trzeba spełnić, aby mieć uprawnienia na wózki widłowe?

Wózek widłowy to wózek jezdniowy podnośnikowy wyposażony w silnik. Uprawnienia na wózki widłowe zdobywa się na kursie na wózki widłowe zakończonym egzaminem przed komisją UDT. Szkolenie zawodowe to szansa na podniesienie swoich kwalifikacji i zwiększenie konkurencyjności na rynku pracy. Od pewnego czasu można zaobserwować rosnące zapotrzebowanie na operatorów wózków widłowych i nic nie wskazuje na to, aby ten stan miał szybko ulec zmianie.
Kto może zapisać się na kurs na wózek widłowy?
Minimalne wymogi kwalifikujące kandydata do uczestnictwa w szkoleniu to:
Ukończone 18 lat
Wykształcenie podstawowe
Brak przeciwwskazań zdrowotnych
Kandydat na operatora wózka widłowego powinien przedstawić zaświadczenie lekarskie dotyczące stanu zdrowia oraz potwierdzające brak problemów ze sprawnością psychoruchową. Przeciwskazania do udziału w kursie to:
Zaburzenia psychiczne i choroby umysłowe
Wady wzroku i słuchu
Problemy z koordynacją ruchową
Kategorie uprawnień UDT na wózki widłowe
Uprawniania do obsługi wózka widłowego zdobywa się na kursie, który składa się z części teoretycznej i praktycznej. Szkolenia na wózki jezdniowe w firmie szkoleniowej ALERTA w Łodzi prowadzone są w dwóch kategoriach:
I WJO — wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia z wysięgnikiem lub z osobą obsługującą wraz z ładunkiem — uprawniania wydawane są na okres 5 lat
II WJO – wózki jezdniowe podnośnikowe z mechanicznym napędem podnoszenia – uprawnienia ważne są przez 10 lat
Aby zdobyć kwalifikacje operatora wózka widłowego, konieczne jest uzyskanie pozytywnego wyniku egzaminu UDT na wózki widłowe. Kandydat musi nie tylko odpowiedzieć na pytania z części teoretycznej, ale także wykazać się umiejętnościami obsługi wózka w części praktycznej. Szkolenia na wózki widłowe w Łodzi prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę specjalistów, a koszt egzaminu końcowego wliczony jest w cenę kursu.
Dlaczego warto ukończyć kurs na wózki widłowe?
Dodatkowe uprawnienia to możliwość ubiegania się o lepsze stanowisko lub szansa na uzyskanie awansu w miejscu pracy. Kwalifikowany pracownik otrzyma wyższe wynagrodzenie niż pracownik magazynu bez kwalifikacji. Obecnie najlepiej opłacane są osoby z uprawnianiami I WJO, które mogą także obsługiwać urządzenia zaliczane do grupy II WJO. Aby wziąć udział w szkoleniu, nie trzeba spełniać restrykcyjnych wymagań, a ceny kursów nie przekraczają kwoty kilkuset złotych. Zdobycie dodatkowych uprawnień otwiera wiele nowych możliwości.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Polecane firmy
-
Krzysztof Bałkowiec Tbf Systemy Jakości
Szkolenia, kursy woj. mazowieckie02-483 Warszawa, Zapustna 34 lok. 36